До 100-річчя Української революції 1917-1921 рр.

Parhomenko_Cover

Нещодавно до 100-річчя Української революції 1917-1921 рр. світ побачило нове дослідження «Українська Центральна Рада та Гетьманат П. Скоропадського в мемуарній спадщині» (Миколаїв: Іліон, 2017. – 196 с.) Автори цієї праці наші вчені: доктор історичних наук, в.о. професора кафедри історії України В. А. Пархоменко та доктор історичних наук, професор, директор Навчально-наукового інституту історії, політології і права М. М. Шитюк.

У монографії комплексно проаналізовано вітчизняну історико-мемуарну спадщину як джерело з історії визвольної боротьби в Україні 1917‒1918 рр. Увага звертається на особистісний контекст формування вітчизняної мемуаристики про події Української революції, персональну мотивацію написання спогадів, з’ясовується ступень їх об’єктивності. Крізь призму мемуарів висвітлено внутрішню та зовнішню політику Української Центральної Ради та Гетьманату П. Скоропадського. Дослідження буде корисним для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться проблемами Української революції 1917-1921 рр.