28 жовтня – День визволення України від німецько-фашистських загарбників

Щорічно 28 жовтня Україна відзначає День визволення від фашистських загарбників.

В ході німецько-радянської війни у 1941-1945 роках в Україні відбулись ключові битви за Європу. З січня 1943 року по жовтень 1944 року силами 4 українських фронтів проведено низку наступальних операцій, які завершились вигнанням нацистських окупантів з України, повним витісненням угорських та німецьких військ із Закарпаття.

В результаті, 27 жовтня 1944 року звільнено Ужгород, а наступного дня радянські війська вийшли на кордон сучасної України.

28 жовтня 2020 року студенти-історики (курсанти військової кафедри) Каріна  Бєляєва та Маснюк Владислав взяли участь у вшануванні пам’яті героям-визволителям Миколаївської області від німецько-фашистських загарбників.