22-23 лютого 2018 р. на базі Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського було проведено серію лекцій в рамках міжнародного семінару «Перлини їдишської культури» на тему: «Розділи з історії єврейської літературної творчості в Україні» та «Єврейська культура на мапі України». Організаторами виступили: кафедра історії МНУ імені В.О.Сухомлинського (координатор заходу – професор кафедри історії Зеркаль М.М.) та Миколаївське товариство єврейської культури й голова єврейської громади Миколаївської області – Гольденберг М.Д.

Лектор Мордехай Юшковський – філолог та літературознавець, дослідник їдишської мови, історії і культури, автор понад 50 статей на їдиш й івриті на літературну та громадсько-культурну тематику, опублікованих в різних виданнях Держави Ізраїль і світу. Зараз д-р Юшковський є завідувачем кафедри їдиш в Педагогічному коледжі «Левінські» (Тель-Авів, Ізраїль) та академічним директором Міжнародного Центру мови і культури їдиш при Всесвітньому Єврейському Конгресі (Вільнюс, Литва). Лекції прочитані для студентів істориків і філологів стали справжньою подією. Слухачі поринули у неповторний світ єврейських містечок України та українського села. Дізнались про кількасот річну історію взаємовідносин українського й єврейського етносів, котра неодмінно відбивалась на формуванні унікальності та колориту їдишської мови і культури. Лекції, проведені в рамках роботи Центру вивчення юдаїки, створеного при кафедрі історії Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, спрямовані на знайомство студентів з юдейською культурою та формування міжнаціональної толерантності у суспільстві. Продовженням співпраці став візит професора кафедри історії МНУ імені В.О. Сухомлинського М.М.Зеркаля, на запрошення д-ра Юшковського та І. Щупака, директора Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» до м. Єрусалим (Держава Ізраїль) для участі в міжнародній освітній програмі з 25 лютого по 4 березня 2018 р.

 

 В стінах навчально-наукового інституту історії, політології та права відбувся круглий стіл на тему «Соціально-політичні виклики гібридної війни: в контексті інформаційної безпеки Південного регіону України»

В заході  приймали участь науковці, студенти Миколаївського національного університету ім. В.Сухомлинського, Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова, Миколаївського національного аграрного університету. Метою круглого столу  постав комплексний аналіз соціально-політичних, історичних та інформаційно-психологічних аспектів гібридної війни та актуалізація вивчення складових інформаційної безпеки Південного регіону України. До розмови долучився Олексій Полегкий – доктор політичних наук, член відділу досліджень політичних комунікацій Антверпенського університету (Бельгія), запрошений співробітник Інституту російських студій Національного університету Ченчжи (Тайвань) з  актуальною та цікавою доповіддю «Дискурсивні війни та рефлексивне управління в контексті російсько-української війни».

Всі учасники круглого столу наголошували на небезпечності новітнього способу ведення збройних конфліктів як на локальному так і на геополітичному рівнях і як наслідок – виникає необхідність детального вивчення  проблематики гібридної війни та створення відповідних програм задля протидії агресорам, що застосовують методи гібридних війн.

 

 

Упродовж 10-12 січня 2018 року в Лондоні на базі університету Біркбек (Birkbeck, University of London) та Бібліотеки Віннер (The Wiener Library) проходила VI  Міжнародна наукова конференція “Beyond Camps and Forced Labour”. 

Для участі в конференції було запрошено близько 160 вчених з Австралії, Австрії, Албанії, Великобританії, Греції, Ізраїлю, Італії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії, США, Угорщини, України, Франції, Чехії, Чілі, Швейцарії, Швеції.

Єдиним учасником з України (як і з країн СНД загалом) був доцент Навчально-наукового інституту історії, політології та права МНУ імені В.О. Сухомлинського А.А. Погорєлов, який виступив з результатами власних досліджень на тему: “The unknown photos and letters of the Ukrainian Ostarbeiters as a source of research of the forced labor of the Mykolaiv region’s population in Germany and Austria during the Second World War”.

Організаторами конференції є знані наукові установи Великобританії:

Birkbeck, University of London (London, UK);

Imperial War Museums (London, UK);

Pears Institute for the study of Antisemitism (Birkbeck, University of London);

Royal Holloway, University of London (London UK);

The Wiener Library (London, UK);

University of Wolverhampton  (Wolverhampton, UK).

Автор: denal80 | 08.12.2017 в 9:09 | Рубрики: Без рубрики

З нагоди відзначення Дня Збройних Сил України та в рамках патріотичного виховання студентської молоді 5 грудня 2017 року відбулась бесіда-зустріч студентів нашого інституту зі старшим солдатом 1-го механізованого батальйону 28-ї окремої механізованої бригади Неродою Максимом Анатолійовичем. В ході зустрічі Максим Анатолійович урочисто передав Прапор нашої держави, з яким перебували бійці бригади на передових позиціях, до Музею нашого університету. Слава і шана нашим воїнам, які захищають спокій кожного з нас!!!

Масштабний захід для учнів і вчителів шкіл міста Миколаєва та області в рамках профорієнтаційної роботи організували викладачі кафедри історії Навчально-наукового інституту історії, політології та права МНУ імені В. О. Сухомлинського. Так, 24 листопада 2017 р. в Миколаївському юридичному ліцеї Миколаївської міської ради Миколаївської області розпочала роботу регіональна науково-практична конференція «Українська демократична революція 1917 – 1921 рр.: історичні наративи». Її організаторами виступили: Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, Миколаївський юридичний ліцей, Науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради, Навчально-науковий гуманітарний інститут національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, Державний архів Миколаївської області, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова та Науково-педагогічна бібліотека м. Миколаєва. В роботі конференції взяли участь понад 50 дослідників, учителів і учнів шкіл, викладачів і студентів вищих навчальних закладів м. Миколаєва та регіону. Засідання проводилися в пленарному режимі і в секціях, крім того пройшов круглий стіл за участю вчителів шкіл м Миколаєва та Миколаївської області. Діапазон тем включив в себе: історію революційних подій в Україні в 1917 – 1921 рр.; Миколаївщина в роки Української національно-демократичної революції 1917 – 1921 рр.; українська армія періоду революції 1917 – 1921 рр.

Особливу увагу учасники конференції приділили проблемі персоналізації історії. Були представлені фундаментальні доповіді в області дослідження раніше невідомих біографічних даних про видатних революційних діячів Півдня України, які зробили значний внесок у розвиток міста Миколаєва, в тому числі. Пріоритетною ж темою нинішньої конференції стала багатогранність історії революційних подій, сучасні підходи до її вивчення і викладання, приурочена до 100-річчя Української національно-демократичної революції 1917 – 1921 рр. Відкрила конференцію методист науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради Майборода Лариса Миколаївна. Слова вітання промовила директор Миколаївського юридичного ліцею Миколаївської міської ради Миколаївської області Парамонова Тамара Володимирівна і доктор історичних наук, професор кафедри історії Навчально-наукового інституту історії, політології та права Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського Пархоменко Владислав Анатолійович.

Представлені доповіді супроводжувалися активним обговоренням і науковими дискусіями. Широкий спектр тем, що піднімалися в ході роботи конференції та рівень і глибина їх розробки, демонструють значне зростання дослідницького інтересу вчених до різних питань історії революційних подій 1917 – 1921 рр. в Україні. Можливість використання матеріалів конференції в процесі викладання та методичної роботи вчителів сприяє поширенню її результатів серед учнів середніх і студентів вищих навчальних закладів м. Миколаєва та Миколаївської області, а так само всіх тих, хто цікавиться актуальними проблемами вивчення історії Української національно-демократичної революції 1917 – 1921 рр. Учасники конференції, також, могли ознайомитися з тематичною книжковою виставкою «Це нашої історії сторінки: Українська революція 1917 – 1921 рр.», укомплектованої матеріалами фондів Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки імені О. Гмирьова, необхідними для подальшого просування досліджень і викладання важливих й цікавих тем історії революційних рухів 1917 – 1921 рр. в Україні. Дуже вдячні всім учасниками та співорганізаторам за надзвичайно плідну співпрацю!