Дискусія «Чорнобильська історія: Як ми говоримо і що думаємо про катастрофу 35 років потому?»

За 35 років після Чорнобиля виросло не одне покоління дітей і змінився не один дискурс про Чорнобиль. Зміни відбуваються не лише в Чорнобильській Зоні відчуження, але і в нашій пам’яті. Ми забуваємо імена героїв-пожежників, перетворюємо зону на туристичну Мекку, а те, що сталося 26 квітня 1986 року,

Так, 22 квітня 2021 року відбулася відкрита дискусія «Чорнобильська історія: Як ми говоримо і що думаємо про катастрофу 35 років потому?»

Організатори: PEN Ukraine та Дух і Літера

Спікери заходу:

Олег Бажан – історик, дослідник, співавтор книги «Чорнобильське досьє КҐБ: Від будівництва до аварії»

Тамара Гундорова – літературознавиця, культурологиня, авторка публікацій з питань сучасної і модерної української літератури, модернізму, постмодернізму, постколоніальної критики, кічу, чорнобильської тематики, фемінізму; членкиня Українського ПЕН.

Маркіян Камиш – письменник, автор книги «Оформляндія або прогулянка в Зону».

Мирослав Слабошпицький – режисер («Плем’я», «Діагноз», «Глухота», «Ядерні відходи»).

Модератор дискусії: Марія Гурська – журналістка, телеведуча (канал «Еспресо»).

До дискусії долучилися представники студентського активу всіх курсів кафедри історія спеціальностей 014.03 Середня освіта (Історія) та 032 Історія та археологія, адже майбутнім вчителям історії та майбутнім історикам-науковцям важливо знати нові тенденції та вивчення вже відомих історичних подій та фактів.

Деталі заходу за посиланням.