Історія надихає

Сучасне життя ставить перед людиною нові проблеми – проблема толерантності, ідея глобального соціуму і глобалізація у цілому, феномен віртуальної реальності та мережевого суспільства, проблема соціальних ризиків та багато інших. Проте, поряд з цим не вщухає інтерес людини до історії. Це підтверджується проявом історичної проблематики на усіх рівнях суспільної свідомості, поступовим перетворенням її на норму поведінкової комунікації людини. Сама історія є унікальним взаємопроникненням загального і окремого, всесвітньо історичного процесу і життєвої долі окремого індивіда, загальнолюдських моральних, соціальних, культурних ідеалів і духовності, розчиненої в структурах повсякденності. Отже, для системи освіти вельми актуальною залишається задача формування у молоді історичної свідомості і історичної культури, здатної адекватно осмислювати зміни, що вже відбулися й продовжують здійснюватись у світі.

З цією метою з 7 по 9 лютого 2017 року в читальному залі Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського  пройшла виставка «Це все тобі, історику!», підготовлена співробітниками бібліотеки й спрямована, передусім, на студентів. До уваги молоді були представлені найстаріші унікальні видання, рідкісні  сучасні книги, навчально-методична та художньо-історична література. Працівники бібліотеки Ковиліна О.І., Блєднова В.П., Кисиленко О.М. не лише демонстрували наявні книжки, а й створили цікаві інсталяції,  с натхненням проводили екскурсії, щоб переконати студентів в тому, що історія виступає перш за все як галузь знань світоглядного характеру, тобто знань, які допомагають людині змінити передусім саму себе, сягнути якісно нових духовних горизонтів.

Дякуємо співробітникам бібліотеки за їх творчу працю й щире бажання зберігати та примножувати духовність нашої молоді.

Доцент кафедри філософії, куратор 174 групи

Онофрійчук Олена Анатоліївна