У період з 8 по 15 жовтня 2017 року делегація студентів ННІ історії, політології та права МНУ імені В.О. Сухомлинського брала участь у роботі міжнародного науково-практичного семінару «Following the Nazi forced labor in Northern Germany», що відбувався на базі Бременського університету (ФРН).

Організатори заходу – Dr. Ulrike Huhn, Dr. Anatolii Pogorielov. Склад української делегації: керівник – доцент кафедри історії, етнології та археології А. Погорєлов, студенти – М. Ворона, А. Гашук, Н. Кашперук, К. Козак, А. Мета, М. Махова, В. Паролов, Є. Чепурний, С. Цвєтухін, О. Швець.

У процесі спільної роботи учасники міжнародного семінару мали нагоду обговорити проблеми історичної пам’яті в Україні та Німеччині про примусову працю періоду Другої світової війни, провести мовні ігри, оглянути документальні колекції архіву Дослідницького центру Східної Європи Бременського університету, міського архіву м. Бремен.

Українські та німецькі студенти відвідали музей-меморіал «Бункер Валентин» (м. Бремен), музей-меморіал колишнього концтабору Нойєнгамме (м. Гамбург), музей виправно-трудової колонії гестапо (м. Оснабрюк), німецький морський музей судноплавства (м. Бремерхафен), де під час екскурсій прослухали тематичні лекції на відповідні тематики.

Міжнародна молодіжна делегація здійснила візит до приватного англомовного Jacobs University Bremen, де мала нагоду ознайомитись зі специфікою навчання, здійснити прогулянку університетським кампусом та прослухати лекцію Адреа Жулиані з історії колишнього табору «Грон».

Головною подією тижня став міжнародний студентський workshop та лекція Dr. Anatolii Pogorielov на базі Landeszentrale für politische Bildung Bremen. Під час цікавої зустрічі студенти Anna-Sophie Koschany (Bremen), Marina Machova (Mykolaiv), Mykola Vorona (Mykolaiv), Evhenii Chepurnyi (Mykolaiv), Laura Radel (Bremen) повідомили результати власних досліджень та обмінялись досвідом у вивченні даної тематики.

Всі події українсько-німецького молодіжного обміну зафільмовано Elias Angele у короткометражному документальному відео, презентація якого відбудеться незабаром.

Зустріч відбувалась за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD) на кошти Міністерства закордонних справ ФРН у рамках програми «Studienreisen für Gruppen ausländischer Studierender in Deutschland», Bremen University, Forschungsstelle Osteuropa. Окрема подяка за гостинний прийом Denkort Bunker Valentin, Jacobs University Bremen, Landeszentrale für politische Bildung Bremen.

Про захід написали на:

сайті Бременського університету

Besuch einer ukrainischen Studierendengruppe der Staatlichen Universität Nikolajew in Bremen: // http://www.geschichte.uni-bremen.de/?p=1794

фейсбук-сторінці Landeszentrale für politische Bildung Bremen: https://www.facebook.com/Landeszentrale-f%C3%BCr-politische-Bildung-Bremen-194349771093919/?hc_ref=ARSodDobBObPVmVe8v1t67trdnr5ynffwS9OZmbDbGDL_RFHOqNAV3rbrySSm7FMb8U&fref=nf&pnref=story

фейсбук-сторінці музею-меморіалу «Бункер Валентин»: