Міжнародний семінар «Перлини їдишської культури»

22-23 лютого 2018 р. на базі Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського було проведено серію лекцій в рамках міжнародного семінару «Перлини їдишської культури» на тему: «Розділи з історії єврейської літературної творчості в Україні» та «Єврейська культура на мапі України». Організаторами виступили: кафедра історії МНУ імені В.О.Сухомлинського (координатор заходу – професор кафедри історії Зеркаль М.М.) та Миколаївське товариство єврейської культури й голова єврейської громади Миколаївської області – Гольденберг М.Д.

Лектор Мордехай Юшковський – філолог та літературознавець, дослідник їдишської мови, історії і культури, автор понад 50 статей на їдиш й івриті на літературну та громадсько-культурну тематику, опублікованих в різних виданнях Держави Ізраїль і світу. Зараз д-р Юшковський є завідувачем кафедри їдиш в Педагогічному коледжі «Левінські» (Тель-Авів, Ізраїль) та академічним директором Міжнародного Центру мови і культури їдиш при Всесвітньому Єврейському Конгресі (Вільнюс, Литва). Лекції прочитані для студентів істориків і філологів стали справжньою подією. Слухачі поринули у неповторний світ єврейських містечок України та українського села. Дізнались про кількасот річну історію взаємовідносин українського й єврейського етносів, котра неодмінно відбивалась на формуванні унікальності та колориту їдишської мови і культури. Лекції, проведені в рамках роботи Центру вивчення юдаїки, створеного при кафедрі історії Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, спрямовані на знайомство студентів з юдейською культурою та формування міжнаціональної толерантності у суспільстві. Продовженням співпраці став візит професора кафедри історії МНУ імені В.О. Сухомлинського М.М.Зеркаля, на запрошення д-ра Юшковського та І. Щупака, директора Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» до м. Єрусалим (Держава Ізраїль) для участі в міжнародній освітній програмі з 25 лютого по 4 березня 2018 р.