Церемонія вшанування пам’яті жертв європейського єврейства Шоа

28 січня 2019 р. в Миколаївському товаристві єврейської культури відбулася щорічна церемонія вшанування пам’яті жертв європейського єврейства Шоа.

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея ООН визначила 27 січня – Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день, в 1945 році радянські війська звільнили бранців концентраційного табору Освенцим. Щорічно, наукова, освітня та культурна спільнота м. Миколаєва разом з представниками єврейської громади та інших етнічних общин міста вшановують пам’ять мільйонів безневинних жертв фашистського режиму, значну частину з яких становили євреї. Професорсько-викладацький склад історичного факультету Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського вже близько 10 років традиційно бере участь в заходах, організованих та проведених єврейською громадою.

Церемонію розпочали із запалення шести свічок в пам’ять про 6 мільйонів євреїв, закатованих в роки Другої світової війни, та хвилини мовчання. Перед присутніми виступила дивом уціліла в горнилі нацистських злочинів колишня бранка – Людмила Михайлівна Редькова. Під час церемонії виступили представники миколаївської єврейської громади (Гольденберг М.Д.), Миколаївської обласної державної адміністрації (Чеботарьов В.О.), наукових і освітніх установ міста (Левченко Л.Л.).

Від Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського виступила декан історичного факультету Господаренко Оксана Валеріївна. У своїй промові вона зазначила необхідність збереження пам’яті та розповсюдження знання про Голокост як спільне завдання і відповідальність в контексті багаторічної співпраці МНУ імені В.О. Сухомлинського та єврейської громади. Серед слухачів були присутні представники національних товариств, преси й телебачення, учні і вчителі загальноосвітніх закладів, студенти та викладачі вишів м. Миколаєва. Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського представляли доктор історичних наук, професори кафедри історії та археології Рижевою Н.О., кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Ласінською М.Ю. та студенти історичного факультету.

Церемонія завершилася біля пам’ятного знаку жертвам Голокосту покладанням квітів. За душі мільйонів загиблих євреїв головний рабин Миколаєва Шолома Готтліба прочитав молитву.