Диспут між учнями Миколаївського юридичного ліцею Миколаївської міської ради Миколаївської області та студентами історичного факультету Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського

14 грудня 1918 р. гетьман Української Держави Павло Петрович Скоропадський зрікся влади. Спробу оцінити суперечливу постать державного діяча, 100 років по тому, в ході диспуту 13 грудня 2018 р. здійснили учні Миколаївського юридичного ліцею Миколаївської міської ради Миколаївської області та студенти історичного факультету Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського: Очеретяний Є., Клименко Л., Ковалевич Д., Волобоєв Д., Українцева О., Ляхов З.,  та Наумчук В.

Круглий стіл на базі Миколаївського юридичного ліцею, проведений в рамках профорієнтаційної роботи і співпраці МНУ імені В.О. Сухомлинського з загальноосвітніми закладами, став черговим з низки тематичних конференцій, круглих столів, форумів організованих з нагоди відзначення 100-річчя Української національно-демократичної революції 1917-1921 рр. Миколаївським юридичним ліцеєм сумісно з Миколаївським національним університетом імені В.О. Сухомлинського.

Тема заходу: «Павло Скоропадський – політичний коньюктурщик, чи український державник». В організації та роботі круглого столу прийняли участь: Парамонова Т.В. – директор Миколаївського юридичного ліцею, Варшавська М.Ю. – вчитель історії Миколаївського юридичного ліцею, Пархоменко В.А. – доктор історичних наук, професор кафедри історії Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, Ласінська М.Ю. – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського,  Марцинковський І.Б. – кандидат медичних наук, доцент кафедри Навчально-наукового гуманітарного інституту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, голова громадської організації «Українське товариство «Просвіти» Миколаївщини».

Для обговорення було запропоновано цілий ряд питань з історії правління П. П. Скоропадського: історичні обставини, що призвели гетьмана до влади; особливості державного устрою; економічна політика Гетьманату: стан промисловості; вирішення аграрного питання; культурно-освітня діяльність; церковне життя; реформування армії; основні вектори зовнішньої політики; здобутки та втрати державотворення за часів Гетьманату П. Скоропадського, – котрі супроводжувалися жвавими дискусіями учнів Миколаївського юридичного ліцею та студентів Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, а, також, науковими коментарями доктора історичних наук, професора Пархоменко В.А.

В ході роботи круглого столу було представлено виставку наукових видань з історії Української революції 1917-1921 рр. і Гетьманату П. Скоропадського, та виставку з боністики часів національно-визвольних змагань першої чверті ХХ ст. з приватної колекції Марцинковського І.Б.