Мітинг пам’яті жертв Голокосту в Новополтавській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новополтавської сільської ради, Миколаївської області

Перша половина вересня позначена одразу цілою низкою важливих дат, пов’язаних з Другою світовою війною. Це її початок (1 вересня 1939 року) і завершення (2 вересня 1945 року), Міжнародний день пам’яті жертв нацизму (друга неділя вересня), ще одна трагічна дата 10 вересня 1941 року – пов’язана з початком розстрілів єврейського населення колишньої єврейської землеробської колонії Новополтавка. З метою вшанування пам’яті жертв Голокосту 11 вересня 2020 року в Новополтавській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся меморіалізаційний захід організований та проведений: Шостаком А.В. – представником управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, Гольденбергом М.Д. – головою миколаївської єврейської громади, Михельсоном А.Л. – співзасновником благодійного фонду «Пам’яті жертв Голокосту с. Богданівка»», Ласінською М.Ю. – кандидатом історичних наук, старшим викладачем кафедри історії Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, адміністрацією Новополтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Новополтавської сільської ради, Миколаївської області. Захід проведено для учнів Новополтавської школи, за участі небайдужих мешканців села, які разом із організаторами виступили з промовами, що розкрили школярам жахливі, разом із тим, героїчні сторінки історії їх рідного села в часи Другої світової війни. Завдяки спогадам А.Л. Михельсона, пращури якого, впродовж майже століття мешкали в містечку, учасники мітингу дізналися про славетне минуле довоєнної Новополтавки, загибель єврейського населення села, героїчні вчинки євреїв та українців з числа новополтавчан. А.Л. Михельсона розповів зворушливу історію про директора Новополтавської школи, який, як і свого часу Я. Корчак, взяв за руки своїх учнів, щоб позбавити дітей моторошного відчуття паніки та страху, співаючи пісень разом із ними пішов на смерть. Захід спрямовано на виховання серед молодого покоління толерантності, почуттів патріотизму та важливості запобігання будь-яким проявам нацизму і расової нетерпимості в суспільстві.