Вечорниці на Андрія: до історії походження свята та обряди

13 грудня – день святого Андрія Первозванного. Стародавня християнська легенда говорить, що апостол Андрій Первозванний проповідував християнство в самому Царгороді, на побережжях Чорного моря та в околицях нашої столиці – Києва. Однак українські народній звичаї і обряди в цей день мають дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання «калити», тощо.

Так, для з’ясування особливостей святкування та історичних коренів звичаїв та обрядів у цей день, доцентом кафедри історії Л. М. Хрящевською за участю старшого викладача Маринченко Г.М. та студентів магістратури спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) проведено круглий стіл «Вечорниці на Андрія: до історії походження  свята та обряди».

Л.М. Хрящевська розповіла про найбільш поширені серед молоді обряди в цей день, а студенти спробували себе в ролі дослідників і презентували еволюцію та сучасні варіації традиційних українських звичаїв та обрядів.