ОЛЬВІЙСЬКИЙ ФОРУМ – 2016

03 – 05 травня 2016 р. на базі Навчально-наукового інституту історії, політології та права Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського відбулася міжнародна археологічна науково-практична конференція «Ольвійський форум: міжнародна співпраця та інтеграція у сфері археологічних досліджень» присвячена пам’яті видатної дослідниці античної історії Півдня України Валентини Володимирівни Крапівіної, яка упродовж багатьох років очолювала археологічні дослідження давньогрецького міста Ольвія.
Організаторами конференції виступили Інститут археології НАН України та Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського при фінансової підтримки родини Крапівіних (Євгенія Павловича та Павла Євгеновича).
Форум зібрав близько шістдесяти провідних археологів з України та зарубіжних країн (Франції,Великобританії, Німеччини, Польщі, Молдови, Росії).
Пленарне засідання відбулося у приміщенні Миколаївського краєзнавчого музею. Засідання проходило під головуванням доктора історичних наук Гаврилюк Н.О. (ІА НАН України) та Смирнова О.І. (МНУ імені В.О. Сухомлинського).
З вітальними словами до учасників конференції звернилися:
 Миколаївський міський голова О.Ф. Сєнкевич;
 Представник Українського союзу промисловців і підприємців, яка зачитала вітальну телеграму від президента Земляцтва Миколаївщини в Києві А.К. Кінаха;
 Завідувачка кафедри історії та археології МНУ ім. В.О. Сухомлинського Н.О. Рижева;
 Спікер-модератор конференції Є.П. Крапівін;
 Заступник директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею В.В. Чернявський

Серед доповідей пленарного засідання найбільший інтерес викликали виступи:
Горбенка К.В., старшого викладача кафедри історії та археології МНУ ім. В.О. Сухомлинського, керівника археологічних досліджень городища Дикий сад на території міста Миколаєва.
Черкаса Б.В., старшого наукового співробітника Інституту історії України НАН України, доктора історичних наук.
Белоусова А.В., доцента исторического факультета МГУ им. Ломоносова, кандидата филологических наук.
Та інші.
Секційні засідання проводилася за наступними напрямами:
 Археологія пізньої бронзи
 Археологія раннього залізного віку
 Антична археологія.
У рамках роботи конференції відбулися наукові екскурсійні польові семінари:
 На городище Дикий Сад.
 У античному місті Ольвія.
 В приміщенні Херсонського краєзнавчого музею.
 Конференція завершалась урочистим відкриттям меморіальної дошки пам’яті В.В. Крапівіної на території НІАЗ “Ольвія”. Рижева Н.О. Учасники конференції-студенти інституту