26-27 травня 2023 року відбулася щорічна ХІІІ Міжнародна наукова конференція «Аркасівські читання. Історичні та краєзнавчі дослідження: виклики та перспективи».  Науковий захід приурочено до 110-ї річниці Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського.

Організаторами конференції виступили:

Міністерство освіти і науки України (відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 19 січня 2023 року № 21/8-53 «Про Перелік наукових конференцій з проблем вищої освіти і науки у 2023 році» (№ 318);

Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського, кафедра історії та лабораторія археології (Наказ ректора № 120 від 11.05.2023.);

Національна спілка краєзнавців України (Миколаївська обласна організація)

Миколаївський обласний краєзнавчий музей «Старофлотські казарми»

Національний історико-археологічний заповідник Ольвія.

Метою проведення заходу сталаінтеграція наукових знань та досягнень, отриманих під час археологічних, історичних та соціально-політичних досліджень.

Основні питання, що обговорювалися на конференції:

• Історіографічні та джерелознавчі дослідження в Україні та світі.
  • Археологічні дослідження в Україні: перспективи розвитку.
  • Стан та розвиток краєзнавства.
  • Історичні дослідження в Україні та Європі.
  • Етнологічні дослідження в сучасній Україні.
  • Міжнародні відносини: історія та сучасність.

Конференція пройшла у змішаному форматі (офлайн та онлайн).

З вітальним словом до учасників наукового форуму звернулися:

• Перший проректор університету – Анатолій Овчаренко;
  • Декан факультету – Олеся Олексюк;
  • Голова Миколаївської обласної організації Національної спілки краєзнавців України – Олександр Тригуб;
  • Завідувачка кафедри історії – Надія Рижева.

Участь в конференції взяли знані та молоді науковці України, Угорщини, Польщі, Чехії, Сполучених Штатів Америки та Китаю.

Пленарні доповіді торкалися основних наукових питань:

• Комплекс споруд «цитаделі» городища Дикий Сад (Юрій Жирок, Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського)
  • Політика пам’яті в Миколаєві від формування імперського міфу та його руйнація та творення державного стереотипу (Олег Бобіна, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова)
  • Біографічний портрет глави німецького консульства у радянському Харкові к. Граапа (Людмила Вовчук, Чорноморський національний університет імені Петра Могили)
  • Меценацтво та його роль у розвитку мережі освітніх установ одеського повіту херсонської губернії др. пол. ХІХ – поч. ХХ ст. (Віктор Дробний, Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського).

З вітальним словом до учасників звернулася Наталія Мерфі, асоціативний професор Південного Арканзаського Університету (США).

Організатори вдячні усім науковцям, які долучились до роботи конференції та міцно тримають науковий фронт. Проведений захід доводить, що попри складні умови, які зараз переживає Україна, наука лишається рушійною силою розвитку суспільства.

Exif_JPEG_420