e-mail кафедри

Коротка довідка про факультет

Кафедра історії України створена в 1982 році. Очолює кафедру д.і.н., професор І. Є. Ніколаєв. Основною метою діяльності кафедри є розкриття специфічних особливостей професійної підготовки майбутніх учителів (викладачів) історії та виявлення закономірностей засвоєння знань і вмінь даних суб’єктів навчальної діяльності й особливостей керівництва останньою з боку професійного педагога-історика та задоволення на основі цього індивідуальних потреб громадян в професійному зростанні.

Колективом кафедри видано ряд друкованих праць: «Миколаївщина: літопис історичних подій», «Миколаївщина в роки Великої Вітчизняної війни», «Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932 – 1933 років. Миколаївська область», «Голод 1921 – 1923 років на території Миколаївщини», «Голод 1946 – 1947 років на території Миколаївщини», «Миколаївщина в новітній історії», «Німці Півдня України: історія і сучасність».

На кафедрі працюють колишні випускники: доценти О. О. Баковецька, І. Є. Ніколаєв, Р. М. Крайнік, К. В. Чернявська старші викладачі Д. В. Нефьодов, Т. В. Бундюченко, що успішно захистили кандидатські дисертації, старший викладач О. О. Захарченко, викладач О. О. Морозан.

При кафедрі функціонує аспірантура зі спеціальності 07.00.01 – «Історія України».

Наказом Міністра освіти і науки № 976 від 26.10.2009 р. відкрита докторантура зі спеціальності 07.00.01 – Історія України.

Професорсько-викладацький склад кафедри читає наступні дисципліни: «Історія України», «Давня та модерна історія України», «Актуальні проблеми історії України», «Історія рідного краю», «Історія релігії та церкви в Україні», «Методологія історії», «Етапи державотворення в Україні», «Історія та культура України», «Тоталітаризм і українська інтелігенція», «Історія України в світлі історичних досліджень», «Етноконфесійні процеси в Україні у ХХ ст.

 

Номенклатура факультету

 

Методична діяльність

 

Анотації вибіркових дисциплін на 2018-2019 н. р.

 

Наукова діяльність

 

Склад факультету:

Завідувач: д. і. н., проф. Ніколаєв Ігор Євгенович;

д. і. н., проф. Зеркаль Микола Миколайович;

д. і. н., в. о. професора Пархоменко Владислав Анатолійович;

к. і. н., доц. Баковецька Ольга Олександрівна;

к. і. н., доц. Чернявська Катерина Вікторівна;

к. і. н., в. о. доц. Нефьодов Дмитро Валерійович;

к. і. н. Бундюченко Тетяна Вікторівна;

к. і. н. Ревенко Віра Валентинівна;

к. і. н., ст. викладач Третякова Ольга Анатоліївна;

к. ю. н., доц. – Валькова Євгенія Валеріївна;

к. ю. н., доц. – Дмитрук Ірина Миколаївна;

ст. викладач – Шличек Олександра Юріївна;

к. і. н., доц. Буглай Наталя Михайлівна;

к. і. н., доц. Ласінська Маріанна Юріївна;

к. і. н., ст. викладач Маринченко Ганна Миколаївна;

к. і. н., доц. Іванова Тетяна Юріївна.